Hudlim Histoacryl 0,5ml

Hudlim Histoacryl 0,5ml

Varenr: FE352
En sterilt pakket ampulle til lukking av glatte sårflater fra rene kutt/snitt. Histoacryl er et vevslim som består av monomeret n-butyl-2-cyanoacrylate som raskt reagerer i forbindelse med vevsvæske. Bruk av Histoacryl gir betydelig mindre smerte ved sårlukking enn ved bruk av suturmaterialer, og er i tillegg tidsbesparende.

Limet påføres i et tynt lag. Dersom det ved et uhell påføres for mye lim, kan det fjernes i løpet av de første sekundene med en tørr bomullspinne. Histoacryl har en blå farge som gjør det enekelt å kontrollere mengden lim som påføres.

Ampullen er beregnet på engangsbruk. Kun til klinikkbruk!

Oppbevares i romtemperatur, max 22ºC.
Produkt Info 3
1. Sørg for at sårkantene er grundig renset og så tørre som mulig. 2. Påfør limet i et tynt lag. 3. Press sårkantene sammen med en pinsett og hold dem sammenpresset i 30 sekunder.
Produkt Info 2

Produktinformasjon

Størrelse 0,5ml